Concert de deschidere la Filarmonica de Stat Oradea: "Ecosul armoniei"
Joi, 3 octombrie, la ora 19.00, sala de concerte "Enescu - Bartok" va găzdui concertul de deschidere a stagiunii Filarmonicii de Stat Oradea, intitulat "Ecosul armoniei". Acest eveniment va marca începutul stagiunii și se așteaptă să rămână în memoriile iubitorilor de muzică, lăsând o amprentă deosebită până la următoarele evenimente culturale.