Tineri talentați de la Universitatea din Oradea, premiați la concurs internaţional
Doi tineri muzicieni orădeni câștigă premiul doi la un important concurs muzical internațional Studenții Rebeca Anamaria Balaj și Andrei Marinescu sunt doi tineri muzicieni harnici și talentați care au cântat împreună la pian și trombon în cadrul Facultății de Arte de la Universitatea din Oradea. Recent, aceștia au participat la Danubia Talents International Music Competition din Budapesta și au fost premiați cu locul doi, concurând alături de aproape 200 de tineri din țări precum Ungaria, Austria, Estonia, Letonia, Cehia și Italia.