Concert simfonic la Filarmonica de Stat Oradea pe 7 noiembrie
Filarmonica de Stat Oradea va găzdui un concert simfonic pe data de 7 noiembrie, începând cu ora 19:00, în Sala de concerte "Enescu - Bartok". Evenimentul va fi condus de dirijorul Vladimir Lungu, iar muzicienii Nagy Kalman la vioară și Mihai Diaconescu la pian vor aduce un farmec aparte acestei seri.