Emil Constantinescu susține la Oradea o conferință despre diplomația culturală și puterea cărții
Prof. emerit Emil Constantinescu, fost președinte al României și în prezent președinte al Institutului de Studii Avansate pentru Cultura și Civilizația Levantului, va susține pe 10 decembrie, la ora 17:00, o conferință intitulată „Diplomația culturală.