Spiritul latino-american adus în sala de concerte Enescu-Bartok din Oradea
Filarmonica de Stat Oradea va găzdui joi, 6 februarie, un concert special intitulat "Argentinissimo", care va începe la ora 19:00. Evenimentul va fi dirijat de Constantin Adrian Grigore și va avea în rol de soliști trei artiști din Argentina: Analia Selis, care va interpreta la voce, Julio Santillan la chitară și Mariano Castro la pian.