Expoziție de fotografie la Muzeul Orașului Oradea
Vineri, 23 mai, Muzeul Orașului Oradea a găzduit vernisajul expoziției "Europa văzută de artiști fotografi din alte continente". Această expoziție reunește 70 de fotografii, atât color cât și alb-negru, realizate de artiști fotografi renumiți din America, Asia și Africa.