Concert omagial la Filarmonica Oradea: Saint-Saëns și Khachaturian sub bagheta lui Orbelian
Filarmonica de Stat Oradea continuă seria evenimentelor de excepție în sala „Enescu – Bartók”, după două seri sold out la Festivalul Internațional „George Enescu”. Joi, 25 septembrie, maestrul Constantine Orbelian va dirija un program ce reunește muzica franceză și armeană, având-o solistă pe pianista Bella Schütz.